Betoninė tvora iš blokelių ar medinė? Dvikova!

Jei reikėtų išvardinti žaliavas, iš kurių galima statyti tvoras, tai, pasirinkimas tikrai nebūtų mažas. Ir būtent jis neretai tampa priežastimi, dėl kurios nemaža dalis žmonių niekaip  negali nuspręsti, iš ko statyti tvorą. Jei vertintume populiariausius sprendimus, matytume, kad geriausio sprendimo titulo niekaip nepasidalina betonas bei mediena. Vis tik, būtų galima pateikti nemažai svarių argumentų, kodėl betonas yra geriau nei mediena. Ar esate pasiruošę apie juos išgirsti?

Betoninė tvora

betoninė tvora

 

Kuomet kalbame apie tokius statinius, kaip tvoros, ypač aktualus tampa jų tarnavimo laikas – visi pageidauja, kad tvora tarnautų kaip įmanoma ilgiau. Tačiau, ar taip ir bus, nemaža dalimi priklauso tik nuo pačių žmonių – juk būtent jie sprendžia, iš ko pagamintą tvorą pasirinks. Na, o lyginant betono blokelius tvoroms bei medieną matyti, kad pastarąją pirmieji tikrai nugali: verta pastebėti, kad betono blokelių tvora gali netgi dukart ilgiau tarnauti nei pagaminta iš medienos.

Įvairūs prendimai

Dar viena priežastis, kodėl betono blokeliai tvoroms yra gerokai išmintingesnis sprendimas nei medinė tvora, yra ta, kad ji tikrai nereikalaus dažno atnaujinimo. Ne paslaptis, kad siekiant išlaikyti puikią medinės tvoros išvaizdą bei būseną, būtina statinį dažyti arba lakuoti bent kartą per 4 – 5 erius metus.  Vis dėlto, nesunku numatyti, kad tai reikalaus laiko bei pinigų. Tuo tarpu iš blokelių pastatyta tvora – visai kas kita: tikrai neteks skirti laiko ar pinigų jos atnaujinimo darbams.

Solidumas – dar vienas dalykas, ko dažnai yra tikimąsi ir ką gali sukurti betoninė tvora. Tik, klausimas, ar visada pavyksta pateisinti šį lūkestį? Jei norite iš tiesų solidaus vaizdo, tokiu atveju, būtina atsakingai rinktis tvorai skirtą žaliavą. Kaip jau supratote, šiuo atveju, betono blokeliai turi pranašumą prieš medieną.

Ekologiškas gaminys

Na, o pabaigai belieka tik atkreipti dėmesį ir į dar vieną detalę. Labai dažnai galima išgirsti  sakant, kad mediena visada nugali dėl kelių paprastų priežasčių – ši žaliava yra ekologiška bei natūrali. Taip, šių faktų tikrai nebūtų galima nuginčyti, tačiau tuo pat metu nereikia pamiršti, kad betoniniai blokeliai tvoroms taip pat yra visiškai natūralus bei ekologiškas gaminys.

Taigi, jei esate vienas iš tų žmonių, kuri negali apsispręsti, kokiai tvorai – medinei ar betoninių blokelių teikti pirmenybę, galbūt jums apsispręsti padės ši išvada: betoninė tvora medinę tvorą lenkia solidumu, ilgaamžiškumu, o taip pat išlaisvins jus nuo atnaujinimo darbų.

Gnomas.lt